מדבקות תרמיות למדפסות
מדבקות תרמיות למדפסות
מדבקות תרמיות למדפסות
מדבקות תרמיות למדפסות

מדבקות תרמיות בגלילים למדפסות טרמל טרנספר

נייר טרמי, או באנגלית Thermal paper, הינו נייר מיוחד דק מאוד המצופה בחומר כימי שגורם לו לשנות את צבעו בעת חשיפתו לחום.
נייר זה חוסך את הצורך בשימוש בדיו, ונועד בעיקר עבור מדפסת טרמית המשמשת בתצורות שונות כגון מדפסות ברקוד, מדפסות לתוויות, קופות רושמות ומדפסות פקס.
את הנייר הטרמי ניתן לרכוש בחנויות שמתמחות במוצרי ברקוד ומערכותיהם השונות, כדוגמת YBM ברקוד ולוגיסטיקה המספקת גלילי נייר טרמי למדפסות קופה וכן מדפסות טרמיות שונות, ומצטיינת בשירות מהיר, אמין ומקצועי.

הנייר הטרמי פותח לראשונה בשנת 1965על ידי חברת טקסס אינטסטורמנט, המתמחה בפיתוח וייצור מוצרים טכנולוגיים מתקדמים. שלוש שנים לאחר מכן פיתחה החברה את המדפסת הראשונה שהדפיסה ניירות טרמיים, וכעבור שנה נוספת יצאה חברת Hewlett-Packard עם ליין של מחשבים ומדפסות טרמיות תואמות.
בהמשך הדרך, ועד לשנות השמונים, המשיכו היפנים לפתח את הטכנולוגיה ושילבו אותה בתוך תעשיית הברקוד שהחלה לפרוח ברחבי העולם. כך נוצר שילוב של מדפסות ברקוד טרמיות ביחד עם קורא ברקוד, וכן מדבקות מיוחדות אשר השתייכו ביחד למערכת ממוחשבת אחת.
הטכנולוגיה המשיכה להתקדם בשלהי המאה העשרים ובתחילת המילניום הנוכחי, וכיום הינה נפוצה בכול רחבי העולם העסקי.

נייר טרמי מצופה בתערובת הכוללת צבע מסוג Leuco ,חומצות אורגניות כמו ביספנול וסיספנול, וחומצות אבץ. כאשר תערובת כימית זו מגיעה לחימום שמעל לנקודת ההתכה שלה, מגיב הצבע המיוחד עם החומצה ומשנה את גונו, בדרך כלל לשחור. יחד עם זאת, קיימים גם הרכבים כימיים המאפשרים לשנותו לגווניי צבעים אחרים.
שינוי הגוון נותר בעינו גם לאחר התקררות הנייר בזכות רכיב נוסף המשמש כמייצב. למעשה, השינוי הכימי הופך את הנייר הטרמי למוצר הדפסה שלם, כך שאין צורך בתוספות דיו על מנת להדפיס עליו אלא רק להעבירו את תהליך החימום. תהליך זה מבוצע בתוך מדפסות טרמיות הנעזרות ברשת של פינים קטנים שמתחממים בתצורה הנדרשת בעת ההדפסה.

נייר טרמי מצופה בשכבה שקופה המשמשת כשכבת מגן מפני נזקים שונים כמו קרינת UV, כתמי שמן, גריז ומים. כמו כן, שכבה זו נועדה להגן על המדפסות הטרמיות ולמנוע הידבקות של שאריות חומר טרמי בראשי ההדפסה ועל גבי הפינים, וכך לשפר את עמידותן ויעילותן.

על מנת להשתמש בנייר טרמי יש צורך במדפסת מתאימה, המאפשרת את היווצרות ההדפסה על ידי מנגנון מיוחד שמחמם את הנייר ומביא להשחמתו. מדפסות אלו הינן מכשירים נפוצים, יעילים ופשוטים בהרכבם המשמשים עבור קשת רחבה של מטרות כגון מדפסות ברקוד, מדפסות קופה, מדפסות רגילות, מסופי אשראי, מחשבונים ומכשירי פקס. המדפסות נעזרות בנייר טרמי שמסופק בגלילים או בדפים לצורכי ההדפסה, והינן נפוצות בכל ענפי המסחר והתעשייה השונים.

מדבקות בגלילים
מדבקות בגלילים
מדבקות בגלילים
מדבקות בגלילים